پلنگ سیاه اصطلاحی بود که برای یک حزب ی در سال 1966 به کار می رفت. اما استن لی خالق شخصیت پلنگ سیاه در دنیای کمیک ها این تشابه اسمی را تصادفی اعلام کرد. بلک پانتر یا همان پلنگ سیاه اولین ابرقهرمان سیاه پوست در کتاب های مصور کمیک در امریکا است که توانسته است تا این اندازه محبوب شود. قرار بود که به جای اسم Black Panther از اسم Black Leopard استفاده کنند که می توان آن را گربه وحشی سیاه ترجمه کرد. با این حال این نام خیلی مورد استقبال قرار نگرفت و سرانجام در فیلم سینمایی انتقام جویان با همان نام پلنگ سیاه به روی پرده سینما ها رفت.

نام پلنگ سیاه از کجا گرفته شد؟

استن لی خودش بیان کرده است که نام پلنگ سیاه از یک قهرمان ماجراجویی که یک پلنگ سیاه به عنوان دوست و دستیار داشت، الهام گرفته شده است. در شخصیت پردازی این موجود خیالی جدید دنیای کمیک هم از شخصیت های تاریخی مانند سلطان امپراتوری کشور مالی در قرن 14 میلادی، منشا موسی و فعال جامائیکایی در قرن بیستم، مار گاروی و همچنین شخصیت های کتاب مقدس مانند هام و کنعان بود استفاده شده است.

داستان پلنگ سیاه

پلنگ سیاه رئیس قبیله

پلنگ سیاه عنوان تشریفاتی است که به رئیس قبیله پلنگ کشور پیشرفته آفریقایی واکاندا اعطا می شود. وی علاوه بر حاکمیت کشور، رئیس ارشد قبایل مختلف آن است که در مجموع واکاندا نامیده می شود. عادت پلنگ نمادی از رئیس دولت است و حتی در مأموریت های دیپلماتیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پلنگ یک عنوان موروثی است. اما هنوز هم باید برای بدست آوردنش تلاش کرد.

کودکی تیچالا

در گذشته های دور، یک شهاب سنگ ساخته شده از ماده معدنی ویبریوم جذب کننده ارتعاش (خیالی) در واکاندا سقوط کرد. پادشاه تیچاکا مانند پدرش و دیگر پلنگ های قبل از او، با توجه به این كه ممکن است افراد خارجی به واكاندا برای این منبع ارزشمند چشم طمع ببندند، كشور خود را از جهان خارج پنهان كرد. همسر اول تیچاکا، نیامی بود که در زمان زایمان فرزندش درگذشت. همسر دوم او راماندا نیز هنگام بازدید از وطن خود در آفریقای جنوبی توسط آنتون پرتوریوس به اسارت درآمد. بنابراین تیچالا در بیشتر دوران کودکی اش تنها و توسط پدرش بزرگ شد. تیچاکا هنگام تلاش برای بدست آوردن تپه ویبرانیوم توسط اولیسس کلاو به قتل رسید. در حالی که مردمش هنوز در معرض خطر بودند ، تیچالا از سلاح صوتی کلاو علیه کلاو و افرادش استفاده کرد و با آن دست راست کلاو را خرد کرد و او را مجبور به فرار کرد.

تیچالا در مسیر پلنگ شدن

تیچالا در صف بعدی سلطنت واکاندا و پلنگ سیاه بود. اما تا زمانی که او آماده شود تا رهبر کشور شود ، عمویش سیان با موفقیت آزمایش های سیاه شدن را پشت سر گذاشت. تیچالا در حالی که در آئین گذرگاه خود در واکاندان بود، با یک نوجوان یتیم به نام اورورو مونرو ملاقات کرد و عاشق او شد. این دختر برای تبدیل شدن به یک عضو طوفانی مردان ایکس تریبیت می شد. این دو به دلیل تمایل او به انتقام مرگ پدرش و تبدیل شدن به مردی که می تواند به طور مناسب واکاندا را رهبری کند، رابطه خود را قطع کردند. با این حال آنها هر سال که بتوانند یکدیگر را ملاقات می کردند.

پلنگ سیاه شکل می گیرد

تیچالا با غلبه بر قهرمانان مختلف قبایل واکاندا لقب و صفات پلنگ سیاه را بدست آورد. یکی از اولین اقدامات وی انحلال و تبعید هاتوت زراع - جاسوس مخفی واکاندا - و رهبر آن، برادر خوانده وی، شکارچی گرگ سفید بود. وی بخش های کوچکی از ویبرانیوم را به موسسات علمی سراسر جهان فروخت و ثروتی را به دست آورد که با استفاده از فناوری پیشرفته خود را مسلح کرد. بعداً ، برای حفظ صلح ، دورا میلاجه ("افراد پرستش") را از قبیله های رقیب انتخاب کرد تا به عنوان نگهبان شخصی و همسران تشریفاتی در حال آموزش باشد. وی پس از مدتی قبل از بازگشت به سلطنت خود مدتی در خارج از کشور تحصیل کرد.

ورود پانتر به تیم انتقام جویان

در اولین حضور منتشر شده خود ، تیچالا بزرگسال تیم ابرقهرمان آمریکایی چهار شگفت انگیز را به واکاندا دعوت می کند. سپس حمله می کند و سعی می کند آنها را به صورت جداگانه خنثی کند تا خود را آزمایش کند تا ببیند آیا آماده جنگ با کلاو است یا خیر. چهار شگفت انگیز در قالب یک تیم ضدحمله همراه با تیچالا می شوند و پادشاه را تحت تأثیر قرار می دهند. تیچالا بعداً به انتقام جویان پیوست و ارتباط طولانی با آن تیم ابرقهرمانی آغاز کرد. او ابتدا در حالی که با این گروه بود با Man-Ape نبرد می کند و سپس با خواننده آمریکایی مونیکا لین آشنا می شوند که با او رابطه عاشقانه ای پیدا می کند.

اکشن فیگور و اسباب بازی پلنگ سیاه

اکشن فیگور و اسباب بازی پلنگ سیاه را می توانید در فروشگاه اینترنیت دالیدل با قیمت ارزان پیدا کنید. مراقب باشید که اگر دیر سر بزنید، تمام می شود. برای ورود به سایت کافی است کلمه دالیدل را در گوگل جستجو کنید.

فیلم پلنگ سیاه

پلنگ ,سیاه ,تیچالا ,های ,واکاندا ,یک ,پلنگ سیاه ,می کند ,تیچالا در ,خود را ,است که

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

فیلم - کلیپ - سریال
pahneyeikv آموزش های همگانی آل سینگ تکست آهنگ کتاب خوب آزمون صلاحیت بالینی دکتر علی مجله تفریحی جذاب ترین الماس آبی اخبار کامپیوتر و بازی های جدید مولانایی پاراگراف